1. Stwórz zamówienie
online

2. Potwierdź zamówienie

3. Radiotelefony zostaną dostarczone dzień przed projektem

4. Radiotelefony zostaną odebrane dzień po projekcie

Funkgeräte-Vermietung.de Funkgeräte-Vermietung.de
100% pewność ceny: dzięki darmowej dostawie oraz naszej 12% gwarancji niskiej ceny
Funkgeräte-Vermietung.de

Duplex, Semi-Duplex, Halfduplex

By sprostać wymaganiom podejmowanym przez Państwa projektom, Radio-Wynajem.pl oferuje 3 różne technologie radiotelekomunikacyjne. Są to:

  1. Tryb Halfduplex
    Halfduplex to standard jeśli chodzi o radiotelefony: jedna osoba mówi, reszta słucha. Odpowiedzieć można dopiero wtedy, gdy osoba mówiąca skończy nadawać i zwolni kanał poprzez puszczenie przycisku PPT. W profesjonalnym użytkowaniu radiotelefonów jest to sygnalizowane poprzez wypowiedzenie słów "over and out" lub poprostu "out". Osoba odbierająca sygnał powinna potwierdzić wtedy odbiór sygnału poprzez wypowiedzenie słow "roger" albo "OK". Proszę zobaczyć zakładkę "Używany język" w naszej Wiki. Halfduplex to inaczej 'rozmowa zmienna'. W tryb Halfduplex wyposażone są wszystkie radiotelefony w naszym magazynie.
  2. Semi-Duplex
    Tryb Semi-Duplex nie gra większej roli dla użytkownika i jest bardziej teoretycznym modelem, ważnym jednak dla technika. Sempi-Duplex oznacza, że wysyłamy sygnał na innej częstotliwości niż go odbieramy. Z technicznego punktu widzenia dla wielu radiotelefonów jednoczesne odbieranie i wysyłanie sygnału jest niemożliwe. Tak jak w powyższym przykładzie Motoroli CP040, żeby zacząć nadawać, osoba dotychczas nadająca musi zwolnić kanał. Klasyczne zastosowanie systemu Semi-Duplex ma miejsce wtedy, gdy zwiększymy zasięg radiotelefonu porzez Repeater. Repeater otrzymuje sygnał na jednej częstotliwości i wysyła sygnał dalej na innej częstotliwości. Wszystkie radiotelefony w naszym magazynie wyposażone są w tryb Semi-Duplex.
  3. Fullduplex
    Przy komunikacji Duplex radiotelefon wysyła sygnał na jednej częstotliwości, natomiast odbiera sygnał na innej częstotliwości. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne wysyłanie i odbieranie sygnału. Do tego potrzebny jest jednak Repeater. Repeater zmienia częstotliwości i umożliwia komunikację Fullduplex. By stosować system Fullduplex polecamy Państwu cyfrowe urządzenia np. Motorolę DP3400 i Motorolę SL4000 i do tego Motorola Repeater, bez którego Fullduplex nie jest możliwy.

Kolejne, bardzo obszerne źródło na temat systemów Duplex, Semiduplex i Fullduplex znajdą Państwo w wersji angielskiej na Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Two-way_radio

Lub skontaktujcie sie z nami telefonicznie +493029381970, chętnie Państwu doradzimy i znajdziemy razem optymalne rozwiązanie dla Państwa potrzeb.

Duplex, Semiduplex, Halfduplex (rozmowa zmienna) PDF